תכנון והקמה של חדרים נקיים – כל מה שרציתם לדעת

בעידן בו הצורך בהקמת חדרים נקיים צובר תאוצה בקצב מסחרר, חברת "טוטאל-טק" המתמחה בתחום, מספקת לכם תשובות לשאלות שתמיד רציתם לשאול

תחום החדרים הנקיים זוכה בשנים האחרונות לעניין רב לאור החשיבות הרבה בו תולים חברות וארגונים רבים מכל הסקטורים במשק.
עצם הצורך בהתאמה של חדרים נקיים עבור מגוון רחב של לקוחות, לרבות מפעלי תעשייה, מכוני מחקר ורפואה, כמו גם עבור תעשיות הפארמה, ביו-טכנולוגיה, קוסמטיקה ועוד, מעניקים לו תהודה משמעותית, כזו שצפויה רק להמשיך לשבור שיאים חדשים בעתיד הנראה לעין.

על מנת להבטיח התאמה של חדר נקי בסטנדרט המיטבי אשר יבטיח שמירה על בריאותם של השוהים בו, נדרשת עמידה במספר קריטריונים מרכזיים, כדוגמת טמפרטורה מבוקרת, הפרשי לחץ אוויר ורמת לחות מוגדרת, העולים בקנה אחד עם דרישות רגולציה קפדניות.

זקוקים לחדר נקי בעסק שלכם?
אתם משאירים פרטים ואנחנו חוזרים אליכם עם כל המידע הדרוש!

מה זה חדר נקי?

"חדר נקי" הינו שם נרדף לחלל או מרחב מוגדר בו מחויבת להישמר בקרה על רמות החלקיקים, תוך התייחסות למשתנים כמו טמפרטורה, לחץ אוויר, לחות יחסית, רמות גימור הבנייה וכן אופן התחזוקה והניקיון שלו.

החדרים הנקיים משמשים נכון להיום שורה רחבה של תעשיות, כאשר המשותף לכולם הינו בצורך בשמירה על רמות סטריליזציה גבוהות במיוחד, לטובת מתן מענה לתהליך מחקר וייצור איכותי לכל אורכו.

רמת הניקיון בחדר נקי

הגדרת הניקיון בחדר נקי נעשית בכפוף לסוג הספציפי של המוצר או ביחס לתעשייה לה הוא נדרש. יצוין כי השיטות הנפוצות לסיווג רמות הניקיון מתחלקות בין תקנים מסוג ISO, המשתנות בהתאם לדרישות תעשיות הבריאות והשווקים השונים.

חלק מההגדרות הנדרשות לחדר הנקי כוללות שימוש בציוד מגן אישי עבור העובדים השוהים בו לטובת מניעת זיהום שמקורו במגע עם עור אנושי או ממקורות אחרים, לרבות ביגוד מיוחד הכולל חלוקים, כפפות ומסכות פנים.
כמו כן, רמות הניקיון בחדר הנקי דורשות התייחסות גם לאון ניקוי משטחים ולהבטחת סביבה מבוקרת תוך מזעור הסיכון לזיהום מכל סוג שהוא.

מערכות תומכות

לצורך הבטחת איכות החדרים הנקיים והקפדה על עמידה בתקנים המחמירים ביותר, ישנה חשיבות למערכות תומכות המאפשרות גמישות תפעולית מסביב לשעון, כדוגמת מערכות מיזוג אוויר המאפשרות לווסת את הטמפרטורה בחדר בכל רגע נתון, או מערכות אוורור המאפשרות תחלופה של אוויר באופן קבוע.

בקרת לחץ, לחות וטמפרטורה בחדר נקי

אחד המדדים הקריטיים לחדר נקי נעוץ בבדיקות לחץ אוויר הנדרשות בכדי להכשיר מרחב או חדר נקי לטובת יצירה של תכנית ניטור סביבתית המסתמכת, כמו גם רמות לחות וטמפרטורה מדויקות, דפוסי זרימת אוויר, רעש, תאורה ועוד.
הקפדה על עקרונות חשובים אלה נדרשת כבר במהלך שלב התכנון הראשוני של החדר הנקי, ובמידה ונעשית בצורה נכונה תוכל לענות על צרכי הלקוחות באופן מיטבי.

מערכות תומכות

על פי רוב, ההמלצה הגורפת היא כי חדר נקי יהיה ריק ככל הניתן מציוד ואביזרים נלווים, כאשר חומרי הגלם המשמשים לרוב לצורך הקמתו כוללים אלומיניום, נירוסטה ופורמייקה, הנחשבים קלים לניקוי.
בנוסף, מדובר בחדר בו קיים צורך בתחלופה של אוויר בין 10-8 פעמים בשעה, בשילוב עם זרימת אוויר קבועה שלא תעלה על מהירות של 0.1 מטר לשנייה.

טוטאל טק - כל מה שצריך לחדר נקי

מגוון עשיר של מוצרים משלימים לחדרים נקיים ברמת אמינות ובטיחות מהגבוהות ביותר

ומה לגבי המחיר? על פי סקר שוק, עלות הסבת חלל או מרחב מסוים לטובת חדר נקי משתנה ביחס לגודל החדר ובהתאם לדרגת הניקיון לה הוא זקוק, קרי מספר החלקיקים למטר.
כך או כך, הקמת חדר נקי המוארכת בזמן ממוצע של חצי שנה נאמדת בין 20-10 אלף שקלים למ"ר.
מדובר אפוא בסכום לא מבוטל, אך כזה שעתיד להבטיח התאמה מלאה של החלל שברשותכם לפי דרישת הרגולציה.

נשמע מורכב? חברת "טוטאל-טק" המתמחה בתחום החדרים הנקיים, גאה להציג מהפכה של ממש בענף עם שלל פתרונות קצה המותאמים לכל סוגי הלקוחות, בדגש על ציוד מגוון עבור חדרים נקיים באיכות בלתי מתפשרת ובסטנדרט הגבוה ביותר.
נשמח לעמוד לשירותכם תוך הבטחת חדר נקי שישרת אתכם נאמנה למשך שנים ארוכות.

השאירו לנו פרטים ואנו כבר ניצור עמכם קשר עם הצעת מחיר משתלמת במיוחד.

מוזמנים להיות בקשר!

כל הזכויות שמורות ל – l-page  2023 בניית דפי נחיתה לעסקים שרוצים לפרסם בגוגל ובפייסבוק.

דף זה ניבנה ע"י L-Page.co.il מערכת דפי נחיתה חכמים לעסקים

רוצים דף נחיתה שיעיף לכם את העסק?

השאירו את פרטיכם
ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי

או חייגו